درباره برندهای ساعت مچی

برند مایکل کورس | ترکیبی از مد و ساعت سازی

برند ساعت مایکل کورس Michael Kors Brand

مایکل کورس (Michael Kors) بیش از آنکه تنها یک برند ساعت سازی باشد یک اکسسوری محسوب می شود. امروزه لازمه ی یک برند معتبر ساعت مطابقت با دنیای مد (fashion) است، چرا که نمایش زمان را بسیاری از وسایل دیگر همچون تلفن همراه به عهده دارند.

آمدن نام مایکل کورس در کنار واژه ساعت این نوید را به شما می دهد که ساعتی کاملا مطابق با دنیای مد و فشن خواهید داشت. از طرفی نبوغ خود شخص مایکل کورس به عنوان برنده جایزه طراحی اکسسوری های لوکس بر کسی پوشیده نیست. حال این نبوغ با کیفیت تولید کمپانی فسیل (Fossil Group) ادغام شده و ساعت های بی نظیر مایکل کورس را رقم زده است. در ادامه با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری از داستان پیدایش این شاهکار مد و ساعت سازی را برایتان بازگو کنیم.

برند مایکل کورس Michael Kors

مایکل کورس نابغه ای که طراحی را از ۵ سالگی آغاز کرد

قطعا داستان های زیادی از گذشته بزرگانی همچون بو علی سینا شنیده اید که از دوران کودکی نشانه های نبوغ را بروز داده اند. اما داستانی که ما برایتان تعریف می کنیم برای زمان دوری نیست و حاضران شاهد این نبوغ هنوز حضور دارند و گواهی بر این داستان هستند.

مایکل کورس در زمانی که فقط ۵ سال سن داشت و حتی هنوز نام مایکل کورس را نداشت اولین پروژه طراحی مد خود را آغاز کرد. در آن زمان با نام کارل اندرسون جونیور (Karl Anderson Jr) نامیده می شد. مادر وی که او نیز یک مدل در دنیای مد و پوشاک بود در حال ازدواج با بیل کورس بود. کارل جوان به عنوان هدیه لباس عروسی مادر خود را طراحی نمود و این رویداد نه تنها آغاز بروز نبوغ وی در طراحی بلکه تولدی دوباره محسوب می شد. همزمان با ازدواج مجدد، کارل نام خانوادگی پدر دوم خود را انتخاب کرد و نام کوچک خود را به مایکل تغییر داد. لذا این تاریخ را می توان نقطه ی پیدایش برند مایکل کورس نامید.

مایکل کورس در زمان کودکی

اولین فروش رسمی کورس در نوجوانی

خیلی زود نبوغ ذاتی مایکل کورس پخته تر و شکوفاتر شد. در نوجوانی بخشی از خانه ی خود را به بوتیک تبدیل کرد و با برپایی شو اقدام به فروش لباس کرد. لانگ آیلند (Long Island) محله ای در نیویورک اولین جایی بود که او اولین کالکشن خود را که پروانه آهنی نامیده بود برای فروش به نمایش گذاشت.

پس از آن در سال ۱۹۷۷ تصمیم به تحصیل آکادمیک مد و فشن گرفت. وارد موسسه ی فناوری مد در شهر نیویورک شد. اما دیری نپایید که آموزه های موسسه روح او را سیراب نکرد و مایکل کورس تنها پس از ۹ ماه از موسسه انصراف داد. پس از ترک آنجا وارد بوتیکی به نام لوتر Lothar’s شد. این اولین تجربه ی شغل رسمی مایکل کورس و ورود او به بازار بود. دیری نپایید که استعداد او سبب شد تا به طراح و رئیس بخش نمایش های بصری آنجا تبدیل شود.

نقطه عطف آغاز فعالیت حرفه ای مایکل کورس

هر استعداد بزرگی یک روز برای اولین بار توسط شخص دیگری کشف شده است.برای مایکل کورس نیز این رویداد در سال ۱۹۸۱ زمانی که داون ملو (Dawn Mello) را ملاقات کرد اتفاق افتاد. ملو که یکی از گردانندگان مد برگدورف بود و اولین فردی بود که به طراحی های کورس توجه نشان داد و بعد از آن معاون اجرایی برگدورف، آقای گودمن از کورس خواست تا هر زمانی طراحی ای انجام داد و چیزی برای نمایش داشت با او تماس بگیرد و در فروشگاه های آنها به نمایش بگذارد. گودمن مثل یک سکوی پرش عمل کرد. کورس اولین طراحی مجموعه زنانه خود را به نمایش گذاشت و پس از آن یکی پس از دیگری طراحی های متعدد و موفقیت آمیزی را ارائه داد. پس از گذشت سه سال از این رویداد کورس توانست در کمپانی ها و برند های معروفی همچون نیمن مارکوس (Neiman Marcus) و بلومینگ دیل (Bloomingdale’a) به نمایش و فروش طراحی های زنانه بپردازد. در سال ۱۹۸۴ او توانست اولین نمایش زنده خود را انجام داد.

از موفقیت جهانی تا ورشکستگی

طراحی لباس های اسپرت و راحت در عین حال لوکس و شیک سبب شهرت جهانی کورس شد. لباس هایی که سبب شد کورس به دانستن آنچه زن ها می خواهند مشهور شود. در سال ۱۹۹۰ تنها ۶ سال پس از اولین شو خود، کورس کمپانی و برند مایکل کورس (Michael Kors) را به طور رسمی بنا کرد. اما راه کورس نیز مانند تمامی افراد موفق تنها رو به صعود و شامل شادی نبود. روزهای تیره نیز در زندگی مایکل کورس وجود داشتند. همانطور که درخشش او ۳ سال زمان برده بود تنها بعد از گذشت ۳ سال و در سال ۱۹۹۳ کمپانی تازه تاسیس او ورشکسته شد.

ورشکستگی نقطه تاریک مایکل بود اما دیری نپایید که او مجدد فعالیت خود را به عنوان طراح آغاز نمود و مثل سابق برای دیگر برند ها طراحی انجام داد. یکی از موفقیت های چشمگیر او در این مدت طراحی لباس میشل اوباما برای اولین پرتره رسمی اش بود که بار دیگر توجه های زیادی را به سوی کورس و استعدادش روانه کرد.

در سال ۱۹۹۷ مایکل کورس به عنوان اولین طراح مجموعه های آماده پوش مخصوص خانم ها آغاز به فعالیت کرد. او کار خود را در خانه ی مد و فشن LVMH که متعلق به برند سلین (Celine) بود آغاز کرد. این امر در واقع یک شگفتی تمام عیار نه تنها در زندگی کورس که در دنیای مد بود. به ندرت می توانید خانه ی مدی در فرانسه را ببینید که طراحان آمریکایی را قبول داشته باشد. اما این مایکل کورس بود که برند لوکس سلین را در برابر طراحی های بی نظیر خود به زانو درآورد. کورس در این دوره در سال ۲۰۰۲ اولین مجموعه مخصوص مردان خود را نیز طراحی کرد.

آغاز دوباره برند شخصی مایکل کورس

پس از موفقیت های متعدد در سلین، کورس در سال ۲۰۰۳ آن را ترک کرد و بر روی ساخت برند شخصی خود متمرکز شد. نتیجه ی آن بنیانگذاری هلدینگ بزرگ مایکل کورس (MKH Ltd) بود. این بار حمایت افرادی مثل Lawrence Stroll (تارج سرشناس کانادایی) و Silas Chou (میلیونر هنگ کنگی) پشت موفقیت این برند بود. پس از مدتی نیز John d. idol (تاجر آمریکایی) با خرید مقداری از سهام در سمت مدیر عامل هلدینگ قرار گرفت. یک سال بعد از تاسیس کمپانی او با شرکت Fossil همکاری خود را آغاز کرد و ساعت هایی بی نظیر را نه تنها به صنعت ساعت سازی که به دنیای مد و فشن ارائه داد.

مایکل کورس در دوران شکوفایی

مایکل کورس | اینبار با تضمین کمپانی بزرگ Fossil

ساعت مایکل کورس به نسبت دیگر محصولات این برند دیرتر به بازار آمد. درست است که کورس در طراحی مد و فشن یک نابغه است، اما برای تولید ساعت به دانشی بیش از طراحی نیاز است. به همین منظور او در سال ۲۰۰۴ زمانی که جای پایش در صنعت مد حسابی محکم شده بود با کمپانی Fossil قرارداد همکاری امضا کرد..

۱۰ سال بعد از اولین قرارداد ساعت مایکل کورس، در سال ۲۰۱۴ این قرارداد مجدد به مدت ۱۰ سال تمدید شد. درخشش محصولات سبب شد قرارداد جدید علاوه بر ساعت های مایکل کورس زنانه، شامل ساخت ساعت های جواهرنشان و ساعت های مردانه نیز شود.

گروه مد و فشن فسیل Fossil group

Fossil بهترین انتخاب برای تولید ساعت های مایکل کورس

کمپانی Fossil خود یک طراح مد بسیار معروف آمریکایی است. اما فعالیت آن به طراحی مد و فشن محدود نمی شود.  در زمینه تولید ساعت این کمپانی یک پرتفوی کامل از برند هایی همچون خود Fossil، میس فیت (Misfit)، اسکاگن دانمارک (Skagen Denmark) و چندین نام آشنای دیگر همچون زودیاک سوئیسی است. وجود یک برند سوئیسی نشان از کیفیت بالای خط تولید این کمپانی دارد که می تواند شاخص های مد نظر یک استاندارد سوئیسی را برآورده کند.

اما تولید ساعت های برند مایکل کورس مربوط به بخش گفته شده نیست. کمپانی Fossil علاوه بر تولید ساعت به ساخت اکسسوری نیز می پردازد و مایکل کورس در این بخش قرار می گیرد. چرا که برای تنها یک ساعت بودن زیادی لوکس هستند!

راز موفقیت مایکل کورس

اولین علت موفقیت برند مایکل کورس مسلما خود شخص اوست. نبوغ کورس در دنیای فشن مثال زدنی است.

از شعار های او این است که :

برای تمامی مردان و زنانی که نیازمند یک لباس یا اکسسوری هستند که بپوشند احساس راحتی کنند و مطابق مد باشند طراحی ای خواهد داشت

کورس در واقعیت نیز به این امر دست یافته است. او خیلی راحت می تواند طراحی ای داشته باشد تا دل از همگان ببرد و همه آن را دوست داشته باشند.

دلیل دیگر موفقیت مایکل کورس موفقیت بی نظیر او در شبکه های اجتماعی است. جالب است بدانید مطابق آخرین بررسی ها کورس نزدیک به ۱۶ میلیون فالوور در اینستاگرام دارد. جدای از آن او سایت برند خود را به نام Michaelkors.com برای فروش محصولات خود دارد و در امر فروش دیجیتال بسیار خوب عمل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *