عمومی

ست کردن لباس با ساعت مچی | این نکات را برای حفظ تناسب ساعت با لباس خود باید بدانید!

خیلی از آقایان قدرت و تاثیر ساعت مچی را برای زیبا و جذاب تر شدن استایل شان نادیده می گیرند! اگر ازین دسته مردان هستید، سخت در اشتباهید!

از آنجا که مردان از زیورآلات کمتر استفاده می کنند، به نحوه انتخاب ساعت باید بیشتر توجه نمایند چون ساعت فقط نمایشگر زمان نیست، به نحوی بیانگر شخصیت آنهاست. یک سری آقایان ترجیح می دهند بیش از یک ساعت داشته باشند تا بتوانند از آن برای ست کردن ساعت با لباس مردانه خود استفاده کنند. اما فراموش نکنید، سبک ساعت انتخابی باید هماهنگی درستی با سبک لباس و استایل شما داشته باشد. در اینجا به ۵ نکته بسیار مهم برای ست کردن ساعت با لباس در موقعیت های مختلف اشاره شده است. توصیه میکنیم اگر اهل مد و استایل هستید، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

۵ اصل مهم برای ست کردن لباس با ساعت

۱) به نوع ساعت دقت کنید

ساعت ها در دو شکل آنالوگ و دیجیتال عرضه می شوند، نوع اول یعنی ساعت های آنالوگ شامل یک صفحه اعداد با عقربه های ساعت و دقیقه هستند، که یک شبانه روز را به صورت اعداد ١ تا ١٢ نشان می‌دهند.  ساعت های آنالوگ بسیار رسمی و کلاسیک هستند، این ویژگی آنها را برای فعالیت های تجاری، رویدادهای رسمی یا قرار ملاقات های ویژه مناسب می کند.  ساعت های دیجیتال از یک صفحه نمایش یه شکل  LCD یا LED ساخته شده اند، که از اعداد برای نشان دادن زمان استفاده می کنند. در رویدادهای غیر رسمی و دوستانه برای ست استایل لباس با ساعت خود می توانید ساعت های دیجیتال را در نظر بگیرید.

انداختن ساعت مچی بهتر است یا گوشی هوشمند

دسته بندی ساعت ها

تحولات  چندسال اخیر در تکنولوژی ساعت سازی، به تولید کنندگان ساعت این امکان را داده است که فناوری های بسیار خوبی تولید کنند که بسیار پیشرفته تر از ساعت های ساده هستند. از طریق این ساعت های پیشرفته می توانید تماس بگیرید، مختصات GPS خود را ردیابی کنید و تقویم خود را از طریق ساعت های هوشمند بررسی کنید. پنج دسته ساعت که اکثر مردان از آنها استفاده می‌کنند، در زیر آورده شده است: 

 

 • ساعت کلاسیک: ساعتی با صفحه ساده و بدون هیچ گونه تزیینی با  بند ساده (معمولا چرم یا سیلیکونی) است، که بسیار رسمی به نظر می‌رسد. در رسمی ترین این نوع ساعت ها، زمان به صورت ساعت، دقیقه، ثانیه ها و شاید تاریخ نشان داده می شود. جزئیات موجود در این نوع ساعت مچی بسیار ساده است و در دسته ساعت های ورزشی قرار نمی گیرد.

 

 • ساعت غواصی: این نوع ساعت ها به عنوان ساعت های کار شناخته میشوند. این ساعت ها برای غواصی در زیر آب طراحی شده اند و از حداکثر مقاومت در برابر آب برخوردار هستند و فشار آب را تا عمق ۱۰۰ متری تحمل می کنند. در فیلم های جیمز باند، ساعت غواصی با کت و شلوار ست می شد. از این فیلم‌ها الهام نگیرید، زیرا بهترین حالت برای این ساعت ها، ست کردن آنها با لباس و چکمه های کار است.

 

 • ساعت کرنومتر دار یا ورزشی: این نوع از ساعت ها برای ست کردن خیلی گزینه های مناسبی نیستند، اما مارک های خفن این نوع ساعت ها می توانند کاملاً شیک و یا اصطلاحا Stylish باشند. ساعت های ورزشی، از دوام و کیفیت بالایی برخوردار هستند و اکثر آنها جنسی براق ساخته شده با کامپوزیت های پلاستیکی دارند. اگر به دنبال ساعت های شیک از این نوع هستید باید به دنبال مارک های بهتر و گران تر باشید. در این ساعت ها قطب نما، کیلومترشمار، ارتفاع سنج، فناوری GPS، نبض شمار و دیگر عملکردهای ورزشی برای  ورزشکاران و افرادی که سبک زندگی فعال و پویا دارند، در نظر گرفته شده است.

 

 • ساعت خلبان : این ساعت ها بر اساس یک صفحه ساده با قطر نسبتاً بزرگ چیزی بیش از ۵۰ میلیمتر، طراحی شده اند، تا علاوه بر دقت بالا، خواندن آن نیز آسان باشد. در اصل برای طراحی آنها از کت خلبان الهام گرفته شده است. در گذشته آنها با یک پیچ تنظیم بزرگ تنظیم می شدند. از این طریق فرد می توانست هنگام استفاده از دستکش خلبانی به راحتی ساعت را تنظیم کند.

 

 • ساعت عملیاتی: ساعت های عملیاتی ساعت هایی هستند که برای افراد دارای مشاغل سخت طراحی شده اند. طراحی ساده، خوانایی اعداد را در این نوع ساعت ها بهبود داده است. به طور معمول، این ساعت ها دارای اندازه متوسطی هستند و اعداد سفید یا سبز روی یک صفحه سیاه و سفید قرار دارند، تا خوانایی بهتری داشته باشند. مکانیزم تنظیم ساعت در آنها بر اساس پیچ دستی میباشد.
ساعت مچی تقویم دار

انواع استایل 

ساعت ها اصولا برای اهداف خاصی ساخته می شوند. هنگام ست کردن لباس با ساعت به نوع مراسمی که قصد شرکت در آن را دارید حتما توجه داشته باشید.

 

 • کراوات سیاه یا سفید: سادگی سبک از مهمترین نکات برای مراسم های رسمی است. این امر هنگام ست کردن لباس با ساعت اهمیت زیادی دارد. طبق عرف در چنین مراسم هایی اگر مرتب ساعت خود را چک کنید، نوعی بی ادبی تلقی می شود. یک ساعت ساده کلاسیک و بند چرمی مشکی، هرگونه نگاه اعتراض آمیزی را نسبت به شما از بین میبرد.
 • استایل مخصوص محل کار: شما می توانید لباس بیزینسی خود را با یک ساعت طلایی یا نقره ای مدل دار ساده و کلاسیک با صفحه نمایش ظریف و بدون جزئیات ست کنید. کت و شلوار تیره نیز بهتر است با یک ساعت کلاسیک یا یک ساعت غواصی با بند چرمی ست شود.
 • استایل مخصوص محل کار (صمیمانه تر) : بهتر است یک لباس مانند کت و شلوار رنگ روشن را با ساعت ورزشی پیشرفته، خلبانی یا حتی ساعت مچی هوشمند ست کنید.
 • استایل صمیمی تر : ساعت مچی بند فلزی، یک ساعت رسمی شناخته نمی شود. بند فلزی به طور کلی برای لباس راحتی و استایل های صمیمانه تر مناسب است، در حالی که بند چرمی برای هر منظور و رویدادی مناسب است. هر یک از ساعت ها را می توان با شلوار جین، پیراهن مجلسی و چکمه ست کرد. برای ست کردن لباس با ساعت دیجیتال فقط باید لباس های معمولی یا تمرین را انتخاب کنید.
 • لباس ورزشی: برای ورزشکاران و افرادی که حرکات بدنی زیادی دارند ساعت کلاسیک گزینه مناسبی نیست. بند، قاب و صفحه ساعت باید از موادی ساخته شود که محافظت کامل را برای شما ایجاد کند تا بهتر بتوانید روی فعالیت ورزشی خود تمرکز نمایید، ازینکه ساعت از مچ دست جدا شود یا شیشه های آن در اواسط بازی خرد شوند هم نگرانی نداشته باشید.

ست ساعت مردانه و زنانه

در گالری ساعت همتی

۲) ساعت بند چرمی

در مورد ست بند ساعت و لباس، حتما به نکات زیر دقت کنید:

 

 • جنس رنگ و نوعی کفش در انتخاب بند ساعت تاثیرگذار هستند. برای ست کردن لباس با ساعت باید به هماهنگی بین کمربند و کفش خود توجه کنید.
 • بند ساعت سیاه بهتر است با کفش و کمربند مشکی ست شود. بند قهوه ای ساعت باید با کمربند و کفش قهوه ای ست شود و بند نقره ای یا طلایی را می توان با هر دو مورد ذکر شده در نظر گرفت.
 • کمربند چرمی با بند ساعت چرمی به خوبی ست میشود.
 • بندهای قابل تعویض، گزینه بسیار خوبی برای مردانی هستند که کفش های رنگی متنوع می پوشند.
 • هنگام ست کردن لباس با ساعت بندها حتما نباید دقیقاً همرنگ کفش های شما باشند، شما می توانید از سایه روشن هایی هم در ترکیب رنگ کفش خود استفاده کنید.
 • هرگز ساعت بند مشکی را با کفش قهوه ای نپوشید. یا بالعکس یک بند قهوه ای را با کفش های مشکی ست نکنید.
 • ساعت مچی با بند لاستیکی گزینه مناسبی برای لباس های ورزشی یا مدل های صمیمانه تر است. یک زمان سنج، همانطور که از نامش پیداست، برای ساعت های اسپرت طراحی شده  است. بنابراین بهتر است با لباس‌های ورزشی تطبیق داده شود.
 • برای ساعت های دیجیتال معمولی بند های پلاستیکی بیشتر به کار می روند.
 • در ساعت های آنالوگ، بند ساعت یا از چرم ساخته شده است یا از همان نوع فلزی که روی قاب استفاده می شود.
 • بندهای چرمی ضخیم که از چرم طبیعی ساخته شده اند، با شلوار جین بهتر ست می شوند.
 • بند چرمی ضخیم برای یک شام رسمی خیلی مناسب نیست. بند چرمی مناسب و ظریف یک انتخاب کلاسیک برای ست کردن لباس با ساعت است، اما تزیین آن با نوارهای طلایی یا نقره ای به استایل  لباس شما کمک می کند.
استایل ساعت مچی در دست

۳) ساعت فلزی را فراموش نکنید

قاب فلزی ساعت (قاب دور صفحه) باید مکمل دیگر لوازم جانبی ساعت باشد. کیس یا قاب ساعت در شکل های مختلف مانند، مربع، مستطیل، گرد و چند ضلعی ساخته میشود. از مواد، مات، براق، طرح دار یا منبت کاری شده با کریستال یا دیگر جواهرات برای روکش کردن قاب استفاده می‌شود.  فولاد، طلا، نقره، پلاتین و تیتانیوم مهمترین فلزاتی هستند، که برای ساخت ساعت های فلزی به کار می روند.

ست کردن ساعت رزگلد با سگک یا کمربند طلایی بسیار شیک است.

اگر پوشش فلزی ساعت سیاه باشد، هنگام ست کردن لباس با ساعت می توانید از دیگر اکسسوری های طلایی یا نقره ای استفاده کنید.

ساعت هایی که دارای فلز یا جزئیات فلزی به رنگ خاکستری هستند با نقره مطابقت بیشتری دارند. اگر می خواهید رنگ فلز را با ساعت و انگشتر خود ست کنید بهتر است تمام لوازم جانبی شما طلایی باشند. لوازم جانبی دیگری که برای ست لباس با ساعت اهمیت دارند، شامل دکمه سر دست، سگک کفش، سگک تنظیم کننده شلوار یا پشت کت و سایر جزئیات روی لباس است. ساعت روکش طلا برای لباس ها و کفش های خاکی رنگ بهترین انتخاب است، در حالی که نقره با رنگ های خاکستری، آبی و مشکی بهتر ست می شود.

هنر پیچیده ساعت سازی

۴) ساعت جیبی یا ساعت های هیرلوم

این ساعتها معمولاً یک میراث خانوادگی هستند، که از قوانین ست کردن ساعت پیروی نمی کنند، دلیل آن هم این است که این ساعت ها برای بسیاری از افراد یادآور خاطرات گذشته هستند، به همین دلیل دوست دارند آن را به عنوان کالای ارزشمند و جذاب که برایشان خوش شانسی می آورد، همراه خود داشته باشند. بر همین اساس ساعت جیبی را نمی توان بر اساس آخرین روند مد و استایل همراه خود داشت زیرا این یادآور تاریخ و فرهنگ خانواده است. مردانی که در جنگ جهانی اول شرکت کردند، ساعت های مچی خود را به یاد فداکاری های نسلشان به فرزندان خود هدیه دادند. به همین دلیل این موروثی ها گرامی داشته شده و از نسلی به نسل دیگر منتقل می شوند.

خرید ساعت مردانه

در گالری ساعت همتی

۵) ست کردن ساعت با کفش ها

اگر لباس تان مشکی است و در مورد ست کردن ساعت با لباس خود شک دارید، انتخاب رنگ مشکی برای بند ساعت گزینه مناسبی نیست. شما می توانید کفش خود را قهوه ای انتخاب کرده و از نوار های چرمی قابل تعویض برای بند ساعت خود انتخاب کنید.  در این صورت می توانید بند قهوه ای یا مشکی را برای هماهنگی بهتر لباس های خود انتخاب کنید.  چرم مشکی نسبت به چرم قهوه ای رسمی تر است. ساعت های نقره ای با کفش هایی با سایه های سیاه، خاکستری، نقره ای و آبی مطابقت دارند. ساعت های طلایی با رنگ های قهوه ای، بژ و برنزه بهتر ست می شوند. برای داشتن بهترین استایل، ساعت را با توجه به اندازه و سایز خود انتخاب کنید. ساعت ها باید متناسب با بدن شما انتخاب شوند. مردان لاغر بهتر است از ساعت های ظریف و باریک استفاده کنند و مردان با دستان بزرگتر می توانند ساعت هایی با صفحه نمایش پهن تر و ضخیم تر انتخاب کنند.

نتیجه اینکه همیشه به استایل خود اهمیت دهید. ست ساعت با هر نوع لباسی که می پوشید ارزش و شخصیت شما را دوچندان می کند. نوع مراسم و مجلسی را که در آن حضور دارید درنظر بگیرید و براساس آن و طبق نکاتی که مطرح شد، ساعت را با لباس متناسب خود، ست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *