عمومی

۷ دلیل برای اینکه از همین امروز ساعت بیاندازید!

چرا باید ساعت به دست کنیم

“زمان”

در طول جنگ جهانی اول افسران ارتش ساعت هایی بر روی مچ خود می بستند که روی ساعت خاصی تنظیم شده بود و آن ساعت زمان حمله را نشان می داد. در آن لحظه و آن ساعت خاص، یک صدا و هماهنگ اسلحه ها بالا می رفتند و حمله آغاز می شد. افسران با سوت به سربازانی که از سنگر ها بالا می آمدند، علامت اتمام حملات و پیروزی را می دادند. سربازان که از قرار دادن ساعت های جیبی در لباس خود خسته شده بودند برای ایجاد تنوع، به تدریج شروع به پوشیدن و ساعت انداختن روی مچ های خود کردند. این در حالی بود که تا آن زمان ساعت انداختن بر روی مچ یک مد زنانه به شمار می رفت و مردان تنها از ساعت های جیبی استفاده می کردند.

در ابتدای امر، این تنوع (یعنی ساعت انداختن) نیز مانند تمام پدیده های نوظهور، مورد تمسخر عده ای قرار گرفت. اما به مرور زمان، ساعت انداختن روی مچ نیز تبدیل به یک هنجار و امر معمول شد و امروزه نیز تبدیل به یکی از اکسسوری ها و زیورآلات لوکس و باارزش میان زنان و مردان شده است. با این حال برخی معتقد هستند که ساعت به دست انداختن با گذشت زمان و مدرنیته شدن جوامع، منسوخ خواهد شد چرا که یک انسان مدرن می تواند بجای انداختن ساعت، از ساعت تلفن هوشمند خود برای مطلع شدن از زمان استفاده کند. پس چه دلیلی برای به دست کردن ساعت در عصر جدید و مدرنیته وجود دارد؟

در این مقاله از گالری ساعت همتی درباره علت ساعت انداختن و همچنین ۷ دلیل برای انداختن ساعت توسط آقایان صحبت می کنیم ، پس با ما همراه باشید

۷ دلیل برای ساعت انداختن آقایان

۱) سهولت استفاده از ساعت: استفاده از تلفن هوشمند برای مطلع شدن از زمان، وقت شناسی و نظم را از شما میگیرد. اما ساعت انداختن راحت ترین روش برای دانستن زمان است که در همه حالات و زمان ها و مکان ها به راحتی و سریع با نگاه کردن به مچ دستتان می توانید ساعت را بخوانید و ساده ترین اتفاقات را هم در زمان درست انجام دهید مانند گذاشتن زباله ها دم در. اما نسل جوان با وجود اطلاع از مضرات استفاده مداوم از گوشی های هوشمند، معتقد است با وجود گوشی های هوشمند دیگر به ساعت احتیاجی ندارد. این در حالی است که از لحاظ رعایت آداب اجتماعی ، بیرون آوردن گوشی صرفا جهت اطلاع از ساعت در بعضی مکان ها، جنبه ظاهری و امنیتی خوبی ندارد . برای مثال در یک قرار ملاقات یا جلسه کاری مهم ، حین مکالمه در جمع ، مراسم ختم و تشییع ، عروسی ، ساحل ، ماهیگیری و …. بنابراین ظرافت و راحتی ساعت های مچی یکی از اولین دلایل ساعت انداختن به شمار می رود. بدون جلب توجه و بی احترامی می توانید از ساعت خود استفاده کنید.

انداختن ساعت مچی بهتر است یا گوشی هوشمند

۲) ساعت ها عملکرد بهتری دارند: تجربه ثابت کرده است که هر وسیله ای که توسط ارتش استفاده و تایید شده باشد دارای بهترین و درست ترین کارکرد و عملکرد می باشد. ساعت های مچی نیز برای اولین بار در قرن نوزدهم توسط ارتش جهت هماهنگ سازی مانورها در طول جنگ جهانی استفاده شد. پس از آن ، غواصان در اعماق اقیانوس ها و همچنین هواپیمابرها بر فراز آسمان ، از ساعت های مچی مخصوصی استفاده می کنند. یکی از دلایل ساعت انداختن و مزایای آن نسبت به گوشی های هوشمند ، عمر کارکرد آن است. یعنی چه مدت می تواند در این زمینه کارایی مناسبی داشته باشد. ساعت ها انرژی کمتری از باتری مصرف می کنند حتی برخی از ساعت ها به گونه ای ساخته شده اند که باتری آنها با تحرک و تغذیه شارژ می شود. این بازدهی را با بازدهی ۸ ساعته یک گوشی هوشمند مقایسه کنید !

یک سری ساعت های مچی پیچیده و هوشمندی نیز ساخته شده اند که علاوه بر عملکرد اصلی ساعت یعنی نشان دادن زمان و تاریخ ، دو عملکرد ویژه نیز دارند. کرونوگراف که به ساعت اجازه می دهد مانند یک کرنومتر عمل کند و مدت زمان یک رویداد را محاسبه کند و عملکرد دوم نیز دارا بودن ویژگی moonphase یعنی حالت ماه یا تقویم دوم می باشد که به شما این امکان را می دهد که یک تصویر کوچک از حالت ماه در آن تاریخ را داخل کادری هلالی مشاهده کنید. که زمانی که ماه تقریبا در وسط کادر هلالی می باشد متوجه می شوید که در اواسط ماه هستید. بنابراین از دومین دلایل انداختن ساعت عملکرد بی نقص آنها می باشد.

ساعت مچی تقویم دار

۳) تکنولوژی ساده ساخت ساعت: حتی بهترین و جدیدترین ساعت ها هم، از فناوری های به روز استفاده نمی کنند. آنها از فناوری مکانیکی هوشمند که مربوط به زمان قبل از الکتریسیته است ، در ساعت سازی استفاده می کنند. بنابراین زمانی که باتری گوشی هوشمند شما تمام شد می توانید به یار قدیمی خود یعنی ساعت مچی برگردید و به آن اطمینان کنید. هنگامی که از ساعت استفاده می کنید به احتمال خیلی کم دچار حواس پرتی خواهید شد چرا که با هدف اطلاع از زمان به آن نگاه می کنید اما در صورت استفاده از تلفن همراه هنگام چک کردن گوشی برای نگاه کردن به ساعت ، علاوه بر ساعت ، هزاران برنامه در آن واحد به چشم شما میخورد و حتی گاهی فراموش میکنید که به ساعت نگاه کنید و مشغول چک کردن برنامه ها و شبکه های اجتماعی می شوید. بنابراین از دیگر دلایل ساعت انداختن ، علاوه بر بی نقص بودن می توان به سادگی در تکنولوژی ساخت آنها اشاره کرد.

خرید ساعت مردانه

در گالری ساعت همتی

۴) بیانگر استایل و سلیقه افراد می باشد: دامنه زیور آلات که مناسب مردان باشد وسعت بسیار کمی دارد. اغلب مردان تنها از سه وسیله تزیینی استفاده می کنند: ساعت مچی مناسب، دکمه سردست و در صورت تاهل و ازدواج حلقه ای نازک که بر روی انگشت دارند. ساعت مچی علاوه بر اینکه به دارندگان آن کمک میکند تا طبق برنامه ریزی های خود پیش بروند ، بسته به نوع ظاهر و ساخت می تواند نشانگر خصوصیات افراد از جمله ورزشکار بودن ، ماجراجو بودن ، ریسک پذیر بودن و … نیز باشد. بنابراین یکی از دلایل ساعت انداختن، نشان دادن شخصیت فرد استفاده کننده می باشد. برای مثال مردی که می خواهد بر روی مچ دست خود ساعتی با ارزش مادی بالایی بیندازد استفاده از ساعت رولکس می تواند گزینه ای شیک ، خلاقانه باشد که هیچگاه از مد نمی افتد. به قول معروف :

پسرها برای فهمیدن زمان به گوشی های هوشمند خود نگاه می کنند اما مردان به ساعت های مچی خود!

به هر حال ، هر طوری که حساب کنید ، یک ساعت رولکس با کیفیت به اندازه حلقه طلای ازدواج ارزش ، اهمیت و زیبایی دارد.

استایل ساعت مچی در دست

۵) ساعت مچی نمایانگر یک اثر هنری خارق العاده است: بجز نشان دادن زمان که از دلایل ساعت انداختن می باشد، ساعت مچی یک اثر هنری پیچیده نیز به حساب می آید که بیشتر آقایان از اینکه یک اثر شاهکار هنری را بر روی مچ خود دارند بی اطلاع هستند. برای ساخت برخی از ساعت های مچی، چهار ساعت ساز حرفه ای، چندین ماه روی آن کار میکنند و زحمت می کشند و تمام قطعات ظریف و پیچیده آن را بصورت دستی طراحی می کنند. هنر طراحی ساعت ها، نهایت نبوغ و خلاقیت انسان ها را نشان می دهد. ساعت های آنالوگ به خودی خود ساز و کار ساده ای دارند اما چیزی که آنها را از یکدیگر متمایز می کند، خلاقیت در نحوه ارائه و ساخت آن است. ساعت های بی شماری وجود دارند که طراحی های معمولی دارند و دیدن آنها هیجان و رغبتی در شما به وجود نمی آورد اما شما تنها از بهترین و خاص ترین وسایل خوشتان می آید و آنها را زیبا خطاب می کنید. هنری که ساعت ساز می تواند روی ساعت اجرا کند متفاوت است، حتی طراحی یک صفحه خاص برای ساعت یک هنر بی نظیر شمرده می شود. بنابراین تک تک اجزای ساعت ها ، هنری خاص و بی بدیع می باشد که نمی توان ساده از کنار آن گذشت و باید مانند یک جواهر گرانبها برای آن ارزش قائل شد.

هنر پیچیده ساعت سازی

۶) ساعت ها میراث های با ارزش و ماندگاری هستند: ساعت ها نه تنها گزینه فوق العاده ای برای هدیه دادن می باشند بلکه یادآور قدمت و اصالت نیز هستند. هر چقدر هم وارد عصر جدید و تکنولوژی شده باشیم اما باید همه ما قبول کنیم که با خاطرات و یادگاری های گذشته و قدیمی زندگی می کنیم و به آنها عشق و علاقه می ورزیم. ساعت های عتیقه که در گذشته دارای صاحبان دیگری بوده اند به شما این فرصت را می دهد که به فکر فرو بروید و عشق و علاقه و مراقبت مضاعفی در مورد آنها داشته باشید. یک کلکسیون ساعت می تواند به اندازه یک گنجینه گرانبها، با ارزش باشد. هدیه دادن یا بخشیدن ساعت خود به فردی که دوستش دارید می تواند به معنی بخشیدن و اهدا کردن عشق و علاقه ای باشد که برای شما بسیار با ارزش می باشد و حالا می خواهید در دست فرد دیگری باشد.

۷) اهمیت به گذر زمان از طریق ساعت انداختن: از زمانی که ساعت آفتابی اختراع شد و حتی قبل تر از آن انسان وسواس و دقت زیادی برای اندازه گیری زمان داشت، برای آن بود که به مسئله محدود و پایان پذیر بودن زمان تاکید کنند. اما نظریه ما این است که به جای فکر کردن به گذرا و پایان پذیر بودن زمان، به نحوه گذراندن ۲۴ ساعت روزانه دقت و تمرکز کنیم. بجز پیچیدگی های ساخت ساعت ، مردان بیشتر مجذوب قابلیت های ساعت های مچی می شوند که ادعا می کنند با آن می شود زمان را کنترل و مدیریت کرد. یک عده ای هم وجود دارند که دیوانه وار عاشق جزئیات ساخت و سرهم کردن قطعات ریز هستند و در دنیای ساعت ها غرق می شوند. این اندازه از عشق و علاقه را می توان در علاقه مردان به اتومبیلشان هم دید! اما با این تفاوت که علاقه مندی به نگهداری از ساعت ها به مراتب آسانتر و ارزانتر از اتومبیل است. با انداختن یک ساعت زیبا و شیک، می توانید به ظاهر و تیپ خود جلوه خاص و متفاوتی بدهید بخصوص اگر پسر باشید.

با توجه به نکات و مطالبی که خواندید، سعی کنید در انتخاب ساعت به خاص بودن طراحی آن و زیبایی و هماهنگی با سایز مچ دست شما اهمیت فراوانی بدهید چرا که ساعت شما نشانگر شخصیت و علایق شما می باشد. پس اطلاع از زمان تنها علت ساعت انداختن نیست و ما انسان ها با انتخاب نوع ساعت، خبر از سلیقه و روحیات مان میدهیم. انتخاب یک ساعت خوب می تواند شروع کننده اتفاقات فوق العاده ای در زندگی شخصی و کاری شما باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *